Bİzİ Arayın
0 537 675 46 24

Üst Yapı Projeleri

Alt yapı çalışmalarının üzerine kurulan, üretime veya oturmaya yarayan yapıların tümü üst yapıdır.

Statik ya da mimari projelere göre kolon ve temel uygulamalarının yapılması, kazı dolgu çalışmalarının uygulamaya uygun biçimde yönlendirilmesi ve kotların tespiti yapılır. İnce işlerde her bir katın şap kotlarının, duvar akslarının, merdiven akslarının ve +1 kotlarının verilmesi gereklidir. Mühendislik yapılarında projelendirilmiş çelik konstrüksiyon kolon, cephe ve çatı sistemlerinin üç boyutlu uygulama konusunda hizmet verilmelidir. Yüksek katlı binalar, toplu konut projeler, viyadük ve köprü, hangar ve depo, fabrika ve enerji santralleri gibi endüstriyel yapılarda üst yapı çalışmaları düzenlenir.

Bahçe, park ve peyzaj uygulamaları, parke bordur ve çevre düzenleme çalışmaları, metraj ve kazı dolgu çalışmaları hizmetleri de verilir.

Üst yapı projeleri; yüksek katlı bina uygulamaları, çelik yapılar, sağlık hizmeti yapıları, konutlar, eğitim hizmeti yapıları, Ticari binalar, alışveriş merkezleri, otel yapıları, peyzaj, bahçe ve park projelerinin sahaya uygulanması, mimarlık ve mühendislik projelerinin sahaya uygulanması ve buna benzer birçok çalışmayı kaplar. .

3 Yorum

Metin Yıldız 01 Haziran 2023

Üst yapı projeleri nedir?

Toplu konut projelerinin gerçekleştirilmesi, yüksek katlı binaların inşa edilmesi, köprü ve viyadüklerin yapılması, enerji santrallerinin inşa edilmesi, fabrikaların yapılması ve diğer endüstriyel yapıların oluşturulması üst yapı çalışmaları olarak geçer..

Zeki Uğur 01 Haziran 2023

Üst yapı proje yatırımları nelerdir?

Üstyapı yatırımları ise konaklama ve yeme içme işletmeleri, alışveriş merkezleri ve sağlık üniteleri gibi turistlerin ihtiyaçlarının karşılandığı altyapı haricinde tüm kurum ve kuruluşları içermektedir.

Burak Konuk 01 Haziran 2023

Üst yapı ürünlerinin sınıflandırılması nedir?

Genel olarak yapı ürünleri, kendi özellikleri oranında insan yaşamı için gerekli olan fiziksel ortamı sağlayan ve yapıyı oluşturan çeşitli elamanlardır. Bu bağlamda yapı ürünleri; üretim yöntemine, kökenine ve kullanış yeri ile amacına göre sınıflandırmak mümkündür.

Bİzİmle İletİşİme Geçİn

© Uluumil Copyright 2023 Tasarım ve Kodlama Tüm Hakları Saklıdır.