Bİzİ Arayın
0 537 675 46 24

Ulaşım Projeleri

Son yıllarda, Türkiye ulaştırma, altyapı, enerji ve savunma gibi alanlarda 2023 Vizyon Planı çerçevesinde projelerini hızlandırıyor. Ulaşım alanında gerçekleştirilen büyük ölçekli projeler finansal maliyetleri ile pek çok ülkenin milli gelirini geride bırakıyor.

Doğu ve Batı arasında köprü vazifesi gören Türkiye’nin stratejik konumuyla birleşen ulaşım yatırımları sadece büyük transit ülkesi değil aynı zamanda kilit bir nakliye hedefi olarak da bölgesinde ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bu projeler, 80 milyonun üstüne çıkan nüfusun kırsal alanlardan büyük şehirlere doğru göçün getirdiği yoğun trafik gibi sorunlara karşı yerel belediyeleri destekleme amacı da taşıyor.

Türkiye’nin büyük ulaşım projeleri 2002 yılından itibaren yıllık %20’lik büyüme hacmine ulaşan, ulaştırma ve lojistik sektörünün gelişmesine hız kazandırıyor. İşte yüksek hızlı tren bağlantıları, köprüler, metrolar, dünyanın en büyük havaalanı ve İstanbul'un yarısını bir adaya dönüştürecek 50 km'lik bir kanal inşasının da bulunduğu projelere dair detaylar….

3 Yorum

Metin Yıldız 01 Haziran 2023

Ulaşım projeleri nedir?

Havalimanları, Otobüs Terminalleri ve Tren, Metro,Teleferik İstasyonlar.

Metin Yıldız 01 Haziran 2023

Ulaşım projeleri nelerdir?

Marmaray Projesi gibi Türkiye'nin büyük ulaşım projeleri Avrupa hızlı tren ağıyla, İstanbul - Ankara Hızlı Tren ve Kars - Tiflis demiryolu vb..

Metin Yıldız 01 Haziran 2023

Ulaşım projeleri?

Bina tipolojisi, modern ve geleneksel yapı malzemesi kullanımı, modern yapım teknikleri, topografyaya,mimari ve kentsel dokuya uyum, yeniden işlevlendirme vb.

Bİzİmle İletİşİme Geçİn

© Uluumil Copyright 2023 Tasarım ve Kodlama Tüm Hakları Saklıdır.